Szakértő válaszol rovat

Tegye fel kérdését most! Szakértő válaszol Kérdése van? Nem találja amit keres? Szakértőink a lehető leghamarabb válaszolnak Önnek
Clostridium
Tisztelt Doktor!

3 éves kisfiam antibiotikum kezelés után (tüdőgyulladásra Zinacefet, Zinnatot kapott) rettenetes hasgörcsökkel, hasmenéssel került kórházba. 1 hét „félrekezelés” után kiderült a clostridium difficile okozta gyulladás, Vancomicint kapott, most javul. Miért nem derült ki előbb a betegség? Speciális székletminta lekérés kellett? Vagy ez ennyire ritka gyermekeknél? Későbbiekben mire kell figyelnem?
2011. 01. 19. | 22:25

Kedves Kérdező!
A Clostridium fertőzés elég ritka gyermekkorban, elsősorban másodlagosan alakulhat ki, antibiotikum kezelést követően. Bár nem ismerem a pontos adatokat, de meg kell mondjam, olyan gyógyszer mellett, amit kapott (Zinacef, Zinnat) kicsi a valószínűsége, hogy csak emiatt alakuljon ki. A széklettenyésztés mondhatja ki, hogy mi a gond, de azt csak akkor kell csináltatni, ha a gyógyszeres kezelésre (bélflóra visszaállítás) nem alakul a hasmenés. Amire a későbbiekben érdemes figyelni, hogy az antibiotikum kezelés mellett párhuzamosan probiotikumot is kapjon, megelőzés céljából.

WEBBeteg orvos szakértő2011. 01. 21. | 14:38
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close