Szélgörcs kezelése gyógyteával

Nagyon sok zsíros ételt, szénsavas italt, magas nátriumtartalmú fogást fogyasztunk, melyek aztán szélgörcshöz és gyomorpanaszokhoz vezetnek. De mit tehetünk ez ellen?

A gázosodást, így a szélgörcsöt a béltraktusban felhalmozódó buborékok okozzák, ami élelmiszerintoleranciát, nyelési nehézségeket, vízvisszatartást, székrekedést is előidézhet. Van azonban néhány gyógynövény, amellyel leküzdhetjük a gázosodást és a puffadást.

A puffadás oka lehet valamilyen szervi betegség, de legtöbbször csak a nem megfelelő, rendszertelen táplálkozás áll mögötte. Ha hajlamosak vagyunk a puffadásra, kerüljük a hüvelyeseket, a káposztát, a kukoricát, a tejtermékeket. A fokozott rostbevitel is okozhat ilyen panaszokat. Amennyiben gyakran tapasztalunk szélgörcsöt, puffadást, érdemes kipróbálni az alábbi teák valamelyikét.

Édesköménymag a szélgörcs ellen

Az édeskömény az egyik legjobb erjedés- és puffadás gátló gyógynövényünk. A gyógyhatást a termés szolgáltatja, ami külalakra nagyon hasonlít a kapormaghoz, csak annál nagyobb, íze fűszeres, kissé csípős.

Szélhajtó, emésztést elősegítő és gázképződést megelőző tulajdonságai miatt szoptatós kismamáknak is ajánlják a baba puffadásának elkerülésére, valamint az anyatejtermelés beindítására. Főzetet az édeskömény magjából készítsünk: 1 kávéskanál édesköménymagot forrázzunk le 2,5 dl lobogó vízzel, és hagyjuk állni 10 percig. A magokat előzőleg tanácsos mozsárban összetörni. Ánizzsal és kaporterméssel is keverhetjük, így a kólikát is hatásosan kezelhetjük.

További cikkünk erről a témáról: Szélgörcs babáknál

Borsmenta puffadásra

A borsmentának nemcsak az illata igen kellemes, hanem számos gyógyító tulajdonsággal is bír. A borsmentatea kiváló fájdalomcsillapító, de hatékonyan lehet vele kezelni az emésztési problémákat és a szélgörcsöt is. Egyes kutatások szerint képes enyhíteni a feszült izmokat az emésztőrendszerben, ami lehetővé teszi a gázok gyors és egyszerű eloszlatását.

Citromfű hasi görcsök oldására

A citromfüvet már a középkor óta használják az álmatlanság, a szorongás és az emésztési diszkomfort, valamint az étvágytalanság kezelésére. Hatóanyagai nemcsak lazító, hanem fájdalomcsillapító hatással is bírnak, amelyek az emésztőrendszerben levő izomgörcsöket is feloldja.

További cikkeink ebben a témában: Étrendkiegészítők a bélgázok ellen, Gyógyszerekkel a túlzott gázképződés ellen


close